| nama | Polaris Hobit Station-7 |
|---|---|
| Pita frekuensi | 300 MHz-6 GHz |
| Jenis | Detektor Frekuensi Radio |
| Warna | Hitam |
| Bahan | Matel dan plastik |
| Pita Deteksi | 60MHz ~ 6.2GHz |
|---|---|
| Pita Deteksi Utama | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Kecepatan drone deteksi | 0,5m/s ~ 30m/s |
| Suhu Kerja | -20 ℃ ~ + 55 ℃ |
| Ukuran Produk | 160 × 160 × 420mm |
| Detect Model Library | 400+ |
|---|---|
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection Technology | Radio Spectrum Detection |
|---|---|
| Detect Model Library | 400+ |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
| Location Refresh Time | ≤30s |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
|---|---|
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Working | 24*7hours Ongoing Working. |
| Product Size | 160×160×420mm |
|---|---|
| Detection Drone Speed | 0.5m/s~30m/s |
| Location Refresh Time | ≤30s |
| Distance Accuracy | ≤10m |
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection Distance | 5-10KM |
|---|---|
| Detection Sensitivity | High |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Working | 24*7hours Ongoing Working. |
| Sounding Position | 0°~360°(Omni-directional Antenna) |
| Pita Deteksi | 60MHz ~ 6.2GHz |
|---|---|
| Ukuran paket tunggal | 500 × 500 × 700mm |
| Kecepatan drone deteksi | 0,5m/s ~ 30m/s |
| posisi terdengar | 0°~360°(Antena segala arah) |
| Mendeteksi Perpustakaan Model | Lebih dari 400 |
| nama | Stasiun Polaris Hobit-17 |
|---|---|
| Pita frekuensi | 70MHz-6GHz |
| Ketinggalan | ≤2S |
| FPV | Ya. |
| Bahan | Perisai plastik, dasar logam |
| nama | Polaris Hobit D4 |
|---|---|
| Pita frekuensi | 2.4GHz, 5.8GHz |
| FPV | Ya. |
| ADS-B | Ya. |
| Berat badan | 500 g |